Ağ Sistemleri Güvenliği

Firmaların BT altyapılarının güvenliği önemli bir uzmanlık konusu olup, verilerin güvenliği insan faktörü, doğal felaketler ve kötü amaçlı yazılımlar nedeniyle risk altındadır. Her tür cihazın birbiriyle iletişimde olduğu bir internet ortamında, sürekli büyüyen, gelişen, daha karmaşık ve karışık hale gelen kötü amaçlı yazılımlar kurumların veri güvenliğini tehdit etmekte; bunların sonucunda daha duyarlı , esnek ve tümleşik bir güvenlik sistemine ihtiyaç duyulmaktadır.

Veri güvenliğinin sağlanması sistemler, yazılımlar ve internet ağındaki gelişmeler sonucunda, sadece ağ yapısının korunmasıyla mümkün olmadığı için, güvenlik çözümlerini her alanda sağlamak bir zorunluluk haline gelmiştir. Yazılımların güvenliği, veri güvenliği, ağ güvenliği, kullanıcıların sisteme giriş ve çıkışlarının takibi, güvenlik duvarlarındaki açıkların giderilmesi gibi güvenlik çözümlerini uçtan uca sunmaktadır.

Ayrıca, bilgi iletişiminin günümüzde kazandığı önem ve teknolojideki hızlı ve sürekli gelişim, kurumların kesintisiz, yüksek hızda ve güvenlikte bir iletişim ağına sahip bilişim altyapısına ihtiyaç duymalarına neden olmaktadır. Güçlü bir bilişim altyapısının en önemli noktalarından birisi hiç kuşkusuz doğru tasarlanmış ve kusursuz çalışan bir ağ altyapısıdır.

FCT Tech; Ağ altyapısının kusursuz planlanması, kurulumu ve yönetimi konularında yıllardır birçok firmanın farklı ihtiyaçlarına göre tasarlanmış çözümler sunmuş ve anahtar teslim projeleri tamamlamıştır.

Ağ Sistemleri Güvenliği

© Copyright 2016 FCT Telekomünikasyon • Tüm hakları saklıdır.